Anasayfa
11 Mayıs 2022 ( 27 izlenme )
Reklamlar

Babasını kaybeden Fazıl Say'a İmamoğlu'ndan başsağlığı

Besteci ve piyanist Fazıl Say'ın babası, müzikolog, yayıncı, hikaye ve Roman yazarı Ahmet Say, 86 yaşında hayatını kaybetti.

FAZIL SAY'DAN DUYGUSAL MESAJ

Sanatçı, sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımla babasının ölümünü duyurarak, "Babamı kaybettik. Üzüntüm sonsuz. Ahmet Say, Türkiye'nin en kıymetli aydınlarından biriydi. Bütün müzik ve edebiyat etrafının da başı sağ olsun. 86 senelik ömründe ne çok yapıt bıraktı. Çok özel, çok güzel bir babaoğul bağıydı, son anına kadar." ifadelerini kullandı.

Fazıl Say, babasının aşağı yukarı 4 senedir sıhhat problemleri ile mücadele ettiğini de kaydetti.

İMAMOĞLU'NUNDAN MESAJ GECİKMEDİ

Fazıl Say'ın son devrede polemik yaşadığı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise konuyla alakalı " Türkiye'nin önde gelen aydınlarından Ahmet Say'ın vefatını derin bir hüzünle öğrendim. Kendisine Allah'tan rahmet, Fazıl Say ve akrabalarına başsağlığı dilerim." paylaşımı yaptı.

VİDEO PAYLAŞIP, "GÖZÜMDEN DÜŞTÜ" DEMİŞTİ

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz turunda gazeteci Nagehan Alçı'yla olan fotoğrafına dair eleştirilerini, çektiği video ile paylaştı. Say, İmamoğlu'nun kendisini mağdur haline düşürdüğünü ve gözünden çok düştüğünü söyledi.

AHMET SAY KİMDİR?

Ahmet Say, 1935'te İstanbul'da dünyaya geldi. İstanbul Belediye Konservatuvarı 1951'de bitiren Say, 1954'te İstanbul Erkek Lisesini bitirdi.

Mezuniyetin sonrasında gittiği Almanya'da, basın yayın yüksek okulundan mezun olan Say, Türkiye'ye döndüğünde, Bingöl ve Erzincan'da öğretmenliğin yanı sıra halk eğitim merkezi müdürlüğü yaptı.

Say, 1964'te arkadaşlarıyla beraber çıkardığı Türk Solu, 1977'de ise Türkiye Yazıları dergilerini yönetmeye başladı. Yaşamının büyük kısmını Ankara'da yaşamış Say'ın hikaye ve yazıları, çoğu dergi ve gazetede yayımlandı.

Hikayeleri, hazırladığı dört ciltlik "Müzik Ansiklopedisi" ve bir devre Cumhuriyet gazetesinde yaptığı müzik tenkitleriyle tanınmış Ahmet Say, "Komil'in Atı" isimli hikayesiyle TRT 1970 Sanat Ödülleri Yarışmasında başarı mükafatını, bir başka hikayesiyle 1974 Sabahattin Ali Hikaye Yarışmasında birincilik mükafatı aldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Habermetre, dünyanın en büyük ticari araç fuarı olan IAA Transportation 2022'nin medyaya yansımasını raporladı ABD Başkanı Biden'dan "gizli belgelere" ilişkin açıklama yaptı: Pişman değilim Davut Keleş gazetecilere verdiği demeçte, "Çağatay bey" kayısı çeşidinin bu yıl soğuktan etkilenmediğini söyledi E’VLİ OLAN HERKES OKUSUN HER ŞEY DOYANA KADAR....