Anasayfa
19 Ağustos 2022 ( 18 izlenme )
Reklamlar

Binomo'dan başarılı yatırımın 5 altın kuralı!

Binomo'dan başarılı yatırımın 5 altın kuralı!

Dünya ekonomisinin ivmesi gün geçtikçe değişirken, Dünya Bankası'nın açıkladığı veriler bölge bazlı ekonomik karneyi ortaya koyuyor. 2022'de birçok bölgenin ekonomik büyüme eğrisi gerilerken, Ortadoğu'da büyüme oranının önümüzdeki dönemde %5,3'e ulaşacağı söyleniyor.

Büyüme rüzgarlarının arkasındaki kişiler birikimlerini yatırımlarla değerlendirirken, online ticaret platformu Binomo başarılı yatırım için 5 altın kuralı açıklıyor.

Dünyadaki son gelişmeler, farklı bölgelerin ekonomilerini etkilemeye devam ediyor. Dünya Bankası'nın son aylarda yayınladığı veriler, 2021'de yüzde 5,7'ye yükselen küresel ekonominin büyüme hızının 2022 sonunda yüzde 2,9'a düşmesinin beklendiğini gösterirken, ekonomik gelişme raporundan alınan bilgilere göre, 2022 yılında Avrupa ve Orta Asya ekonomisinin %2,9 küçülmesi, Doğu Asya ve Pasifik bölgelerinin büyüme hızının ise %4,4 oranında yavaşlaması bekleniyor. 

Ülkelerin sosyoekonomik durumları mutlaka gözlemleyin
Ülkemizin de içinde bulunduğu Orta Doğu'da ekonomik büyümenin küresel koşullara rağmen 2022'de %5,3 oranında hızlanacağı bildirilirken, büyüme rüzgarlarına kapılanlar da birikimlerini değerlendiriyor. 130'dan fazla ülkede faaliyet gösteren çevrimiçi ticaret platformu Binomo, başarılı yatırım için 5 altın kuralı açıklıyor.

Erken yatırım tasarruf süresini uzatır
Bireylerin birikimlerini değerlendirebilmeleri için bir an önce yatırıma başlamalarını öneren Binomo İş Geliştirme Direktörü Latif Özdemir, konuyu şöyle değerlendirdi: “Ekonomik koşullar sürekli değişirken birikime yatırım yapmak çok önemli. Sağlam adımlar atmak isteyenler, mevcut ekonomik koşulları avantaja çevirerek erken hareket etmelidir. Erken yatırım yapmak olası ekonomik gerilemeleri önlerken, kayıp riskini en aza indirerek tasarruf süresini uzatır."

Finansal başarıya giden yol bütçe planlamasından geçer
Yatırımlar tasarrufları değerlendirmek için iyi bir yol olsa da, uygulama aşamasına geçmeden doğru stratejiler belirlenmezse başarısızlık riski artar. Binomo, yatırımlarında başarılı olmak isteyenlerin uyması gereken kriterler olduğunu belirtiyor. Buna göre yatırımcı adayları, herhangi bir varlığa taahhütte bulunmadan önce bütçelerine en uygun stratejiyi belirlemelidir. Adayların öncelikle hangi alana odaklanacaklarını belirlemeleri ve ardından bir bütçe planı oluşturarak işlem günlerini belirlemeleri önerilir. Bütçeleri için doğru planı oluşturmakta zorlanan bireyler için finansal okuryazarlıklarını güçlendirmek için çok önemli bir faktördür.

Finansal okuryazarlığın önemi artıyor
Tasarruf sahibi bireylerin yatırımlarından önce veya sonra bütçelerini doğru yönetebilmeleri için temel bir finansal okuryazarlık düzeyine sahip olmaları ve bunun değişen piyasa koşullarında önemi giderek artmaktadır. Kitap, video, makale gibi envanterlerle finans ve ticaret alanındaki bilgi düzeyi artırılabilirken, Binomo online ticaret platformu konuyla ilgili dijital olanaklara dikkat çekiyor. Platformun sunduğu önerilere göre finansal eğitim almak isteyenler hem gelişimlerine yatırım yapıyor hem de finans dünyasının farklı alanlarını keşfederek online kanalların oluşturduğu eğitim materyallerinden destek alıyor.

Başarının anahtarı güvenilir online ticaret platformları
Dijital platformlarda yatırım yapacak adayların en güvenilir mecraları seçmesinin başarının mihenk taşı olduğunu söyleyen Binomo İş Geliştirme Direktörü Latif Özdemir, "Blokzinciri ve finansal teknolojilerle birlikte yeni ekonomik faaliyetler türetiliyor ve yatırım yapmak için adayların karşısında birçok seçenek bulunuyor. Buradaki en önemli aşamayı ise doğru platformu seçmek oluşturuyor. Kişilerin bu noktada Binomo gibi hem güvenilir hem de öğretici ve eğlenceli etkinlikler düzenleyerek gelişime kapı aralayan platformları tercih etmesini öneriyoruz. 70'i aşkın varlıkla, 1 milyon aktif kullanıcıya hizmet veren online ticaret platformu Binomo olarak, adaylara online yatırımın kapısını aralıyoruz. Her yıl düzenlediğimiz 300'den fazla etkinliğin yanı sıra, podcast, video, blog gibi içeriklerle de kullanıcılarımızın finansal okuryazarlık kazanarak başarılı bir şekilde yatırım yapmalarını sağlıyoruz." dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Nebati Şanlıurfa'dan seslendi: Şehir bir haftada toparlandı, vatandaşlarımız da çok mutlu Ahmet Kural Operasyon Geçirdi Kanada ve Hindistan arasındaki diplomatik kriz büyüyor: Yeni Delhi yönetimi vize hizmetlerini askıya aldı Ece Erken kendisine yöneltilen miras sorularına sinirlendi