Biraz ayıp olmuş sanki..

4443 izlenme 08 Şubat 2022
Reklamlar
Kenan İmirzalioğlu’nun sunumuyla ekranlara gelen Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında dün gece ekranlara gelen bölümde sorulan soru eczacıları rahatsız etti. İşte o soru…

ATV ekranlarında yer alan ve Kenan İmirzalioğlu’nun sunuculuğunu yaptığı Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında dün yayınlanan programda sorulan soru tepki topladı. Yarışmacılardan birine yöneltilen soru eczacılardın büyük tepkisini çekti.

AÇIKLAMA YAPARAK KINADI

Soruda ‘Raftan aldığı kutuyu üzerine okunaksız bir el yazısıyla ‘Sabah akşam tok karnına’ yazıp karşısındakine uzatan kişi muhtemelen kimdir?’ ifadeleri kullanıldı. Cevabı ‘eczacı’ olan soru meslek grubu tarafından tepkiyle karşılandı.

Ekranlara gelen soru ile ilgili Türk Eczacılar Birliği açıklama yaptı ve programı kınadı. Yapılan açıklamada; Kim milyoner olmak ister ya da kim milyoner olmak için soruları cevaplamak ister bunu bilmiyoruz ama biz bu 'dikkatsizlik 'ten sıkıldık. Özür dilemeye davet etmiyoruz, çünkü dilediğiniz özrü pandemide halk sağlığı adına çalışırken hayatını kaybeden eczacılar duyamayacak.’ ifadelerine yer verildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Lübnan'da 4.2 Şiddetinde Deprem Oldu Akşener, Kılıçdaroğlu'nun 'Tesettür' çıkışıyla ilgili ilk kez konuştu: Kapanan yaralarla değil kanayan yaralarla ilgilenelim. Bakan Varank: Ülkeler İHA ve SİHA'larımızı almak için sıraya giriyor Dolar, 2022'de 17,55 liranın üzerine çıkarak yılın zirvesini gördü.