Anasayfa
13 Şubat 2019 ( 1911 izlenme )
Reklamlar

Borcunuzu Kolay Ödemek İçin Peygamberimizin Tavsiye Ettiği Duası

Borcu Kolay Ödemek İçin Peygamberimizin Tavsiye Duası;

Borçlu olanlar için Bir Dua Önerisi: Öncelikle duamıza geçmeden önce, borçlu olanlar, borçlar altında ezilenler, borçlarını nasıl ödeyeceği konusunda şikayet edenlere en güzel örnek peygamber efedimizden (sav) . Borcu olan, borçlarını sıkıntı çekmeden kolayca ödemek isteyenler lütfen bu borç duasını dikkatlice okusun. Allah inşallah herkesin borcunu en kısa zamanda ödeyebilmesini nasip etsin. Borç Duası tabiki bu işin kavli duasıdır.

Borcu Kolay Ödemek İçin Dua:

Ebû Said ElHudrî’den Radıyallahu Anh rivayet edildiğine göre, şöyle demişdir:

“Bir gün, Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem mescide girdi. Bir de orada Ebû Umâme adında ensardan bir adam bulunuyordu. Peygamber ona:
“Ey Ebû Umâme! Böyle namaz vakti olmadığı bir zamanda seni burada oturuyor görmekteyim, (nedir bu halin)?” dedi. Ebû Umâme:
Üzerime çöken üzüntüler ve borçlar, ya Rasûlallah!…deyince Peygamber Efendimiz şöyle buyurdu:
Sana bir takım sözler öğreteyim mi ki, onları söylediğin zaman, Allah senin üzüntünü gidersin ve senden borcunu ödesin? Ben; ‘evet (öğret) ya Rasûlallah’ dedim. Peygamber efendimiz şöyle buyurdu: “Sabahladığın ve akşamladığın vakitlerde şunları söyle:

Okunuşu:
“Allâhümme innî eûzü bike minel hemmi vel hazeni ve eûzü bike minel aczi vel kesborçeli. Ve eûzü bike minel cübni vel buhli. Ve eûzü bike min ğalebetid deyni ve gahrir ricâli.”

Manası:
“Allah’ım! Üzüntü ve kederden sana sığınırım. Acziyetden ve tenbellikten sana sığınırım. Korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırım. Borç altına düşmekten ve düşmanların üstün gelmesinden sana sığınırım.” Ebû Umâme der ki, ben bunu yaptım. Allah Tealâ, üzüntü ve kederimi giderdi ve borcumu benden kaldırdı.”

Bu duayı borçlardan bunadlığınızda, borç sizi baya sıkıştırdığında, borcunu rahatça ödemek ve borç stresi çekmemek için okusun.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çin'den bankalara kredileri artırma daveti Okuyana Cennetlerin Aşik oldugu Dua Benzin ve mazota büyük zam geliyor: Günü belli oldu! Ukrayna tahılı için koridor planı uygulanabilir bir plan olarak görülüyor