Anasayfa
09 Aralık 2022 ( 3 izlenme )
Reklamlar

CHP'den ihraç edilen Tanju Özcan beraat kararı sonrası açıklamalarda bulundu: Özür dilenmezse hakkım helal değildir.

CHP'den ihraç edilen Tanju Özcan beraat kararı sonrası açıklamalarda bulundu: Özür dilenmezse hakkım helal değildir.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AK Parti Meclis Üyesi Hacer Çınar hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle hakkında açılan davalardan beraat ettiğini açıkladı. Özcan, "Özür dilenmezse hakkım helal değildir. Ayrıca manevi tazminat davası açacağım.” dedi.

Bolu Belediye Meclisi'nin mayıs ayındaki toplantısında Başkan Tanju Özcan, AK Parti Kent Konseyi Üyesi Hacer Çınar'a "niye el sallıyorsunuz, ben evli bir erkeğim, ayıp" ifadesini kullanmış, hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu.

Hacer Çınar, Tanju Özcan hakkında koruma kararı çıkarılması için Bolu 1. Aile Mahkemesi'ne başvurdu. Tanju Özcan ise Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) bir yıl süreyle ihraç edildi.

Bolu Belediye Meclisi'nin Aralık ayı ikinci oturumunda açıklamalarda bulunan Başkan Özcan, hakkında açılan davalardan beraat ettiğini açıkladı. Özcan, karar sonrası şu ifadelere yer verdi: “Aile ceza mahkemesi beraat kararımı verdi. Bu da adaletin adaletin tecelli ettiğini gösterir. Peki Hakİş olarak günlerdir neyi protesto ediyorsunuz? Mahkeme 'Burada suç yok' diyor. Ben rahatım, hukuken de rahatım” dedi.

Özcan, açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Bana iftira attığın için senden özür bekliyorum. Benden özür dilemezseniz, siz ve partilileriniz, bu Hakİş'in, sarı sendikanın yetkilileri, 'Dondurma yiyelim, ne büyük başarı elde ettik' diyenlere. "Özür dilenmezse hakkım helal değildir." dedi.

Milletvekili Hacer Çınar ise beraat kararının kendisine bildirilmediğini belirterek Özcan'a şunları söyledi: "Hepinizden ricam, elinizi vicdanınıza koyun. Bu adamın yerinde sizin karınız olsaydı, kız kardeşiniz, yada çocuğun. Ben bir anneyim, ben bir anne ile bir babanın evladıyım.” Burada yapılan terbiyesizlik o kadar büyük ki. Kendisini buradan tekrar kınıyorum. Mahkemeler önünde beraat edebilir ama Allah'ın huzurunda ne yapacağını hep birlikte göreceğiz. Bizim için yargı kararı yok” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HDP'den 6'lı masaya mesaj! "Asla ama asla oy vermeyiz" Zonguldak'ta batan gemideki bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı Karamollaoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu ve Demokrat Lideri Uysal'ı Ziyaret Etti NAMAZ KILMAYAN GENCİN İBRETLİK SONU