Anasayfa
11 Mart 2023 ( 2 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: " Çok Daha Fazla Çalışacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti il ​​başkanları toplantısında yaptığı konuşmada, "Cumhuriyetimizin birinci yüzyılındaki kayıpları geride bırakarak Türkiye'nin asrını yüceltmeye çalışırken böyle bir felakete izin veremeyiz." İnsanlarımızı hayata yeniden bağlama çabalarımızı tehlikeye atmayı kabul edemeyiz."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti il ​​başkanları toplantısında konuştu. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Hem Cumhurbaşkanlığı'nda hem de Meclis'te yeniden kazanacağımızdan şüphemiz yok. Hedefimiz, ülkemizin demokrasi ve kalkınma yolunda elde edeceği başarılarla yeni bir dönemin kapılarını aralamaktır.

14 Mayıs destanını Cumhur İttifakı, bir süredir birlikte gezdiğimiz ve aramıza yeni katılan arkadaşlarımızla birlikte yazacağız. Depremin yaralarını sararak yıkılan şehirleri yeniden inşa etmeye ve canlandırmaya başlıyoruz.

Yatırımı, istihdamı, üretimi ve ihracatı çoğaltarak programımızı uygulamaya devam edeceğiz.

Deprem felaketini hedeflerimizi daha da güçlendiren bir olay haline getirmek için daha çok çalışacağız.

Her karar zordur, yaşamsaldır, önemlidir. Ancak ülkemizin içinden geçtiği süreç, son deprem felaketinden kaynaklanan kayıplar, bölgemizde ve dünyadaki gelişmeler 14 Mayıs seçimlerini başka bir yere erteledi.

Bunu bize karşı kurulan derme çatma ittifakın yapısına ve motivasyonuna bakarak da anlayabiliriz. İttifak değil, kadim Türkiye'deki gibi mücadeleye, ayak oyununa, müzakereye dayalı bir koalisyon yapısıyla karşı karşıyayız.

Ayrıca koalisyonun 6'da başlayan, 8 mi 10 mu olduğu artık belli olmayan yayınladığı açıklaması, ülkeyi nereye götürmek istediklerinin bir kanıtı. Bu koalisyonun gündeminde vatan ve millet sorunu yoktur. Ne deprem, ne depremzedelerin acısı, ne de depremin yaralarını sarma ihtiyacı gündemlerinde değil.

Küresel ve bölgesel krizlerin Türkiye ekonomisi üzerindeki etkisini ortadan kaldıracak herhangi bir öneri veya proje bulunmamaktadır. Türkiye'nin 20 yılda kaydettiği gelişme ve büyümeyi devam ettirecek tek adım kalmadığı için yapılanları yerle bir etme sözü veriyorlar.

Milletin sorunlarını çözecek, refahını artıracak, hayallerini gerçekleştirecek hiçbir hazırlık ve program gündemlerinde yok.

Birlik ve beraberliğimize göz diken terör örgütlerinin kafalarını ezme kararlılığımız gündemlerinde yok.

Gündemlerinde sadece siyasi hırslar var, pozisyonlar ve pozisyonlar paylaşılıyor. Ülkenin kaynaklarını talan etmenin yolları var. Birlik ve beraberliğimizde bir kırılma var. Eski Türkiye'yi geri getirme çabaları var.

Öyle bir kavga ki, tehditten rüşvete, paltonun altına değil de sopayı alenen göstermekten ayıp her türlü var. Böyle 32 bölümlük entrikaları filmlerde, dizilerde veya romanlarda bulamazsınız. Bizans'ın taht mücadelesini canlı izledik.

Türkiye, Türk demokrasisi, milletimiz böylesine acıklı bir tabloyu hak etmiyor. Ülkemizi bu karmaşık, karanlık destekli ve yönsüz koalisyonun insafına bırakamayız.

Cumhuriyetimizin birinci yüzyılın kayıplarını geride bırakarak Türk asrını yüceltmeye çalışırken böyle bir felakete izin veremeyiz. İnsanlarımızı hayata yeniden bağlama çabalarımızı tehlikeye atmayı kabul edemeyiz. Kadınlarımız ve gençlerimizle paylaştığımız vizyonun, bir avuç hırslı insan için elimizden kayıp gitmesine izin vermemeliyiz. 

Ellerini ovuşturarak bekleyenlerin dışarı çıkıp Türkiye'nin ışığını boğmasını, zafer haykırmasını sağlayamayız. Mazlumun, mazlumun yanında birlik ve beraberlik ortamında kucaklaştığımız kardeşlerimizin yüreğini delip geçemiyoruz. Daha çok çalışıp daha çok kişiye ulaşacağız. 

Daha çok gönül kazanacağız. Aksi takdirde büyük felaketin vebası altında kalacağız.

Dün imzaladığımız ve Resmi Gazete'de yayımladığımız seçimlerin yenilenmesi kararının ardından YSK, seçim takvimini hazırlamaya başladı. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için ülkemizin 11 ilinde seferberlik yapacağız. Hayır diyenler gibi olmayacağız

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BÜYÜKŞEN Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün 2023 yılı için uygulanacak yeni asgari ücret rakamının 8 bin 506 TL olduğunu açıkladı. Mardin kazasında hayatını kaybeden polisle ilgili yürek burkan detay! Bir hafta önce atanmış! Terör örgütü PKK'dan kaçan genç kızın tecavüz itirafı tüyleri diken diken etti