Anasayfa
11 Mart 2023 ( 2 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'de şap hastalığı alarmı: 4 ilde hayvan pazarları kapatıldı

Türkiye'de şap hastalığı alarmı: 4 ilde hayvan pazarları kapatıldı

Türkiye'de de görülen SAT2 şap hastalığı nedeniyle Samsun, Denizli, Diyarbakır ve Siirt'teki hayvan pazarları tedbir amaçlı kapatıldı. Hayvanların da bu şehirlere giriş çıkışlarının yasaklandığı bildirildi.

Yaklaşık 2 aydır Türkiye'nin farklı illerinde görülen SAT2 serotipi ve şap hastalığı nedeniyle bazı illere hayvanların giriş çıkışları yasaklandı ve hayvan pazarları da kapatıldı.

Şap hastalığı nedeniyle Siirt'e hayvan giriş çıkışları yasaklandı
Siirt Valiliği, şap hastalığı nedeniyle şehre hayvan giriş çıkışlarının yasaklandığını duyurdu. Daha önce ülkede hiç görülmemiş yeni bir şap virüsü olan olan SAT2 varyantının ortaya çıkması nedeniyle ülkede 4 ilde hayvan pazarları da il hayvan sağlığı komisyonu kararıyla tedbir amaçlı olarak kapatıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, aşılanmamış sığırlarda hastalığın oldukça şiddetli seyrederek verimin düşmesine neden olduğu belirtildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dünya kupası finaline damga vuran kareler tartışma konusu oldu. Bahçeli'nin "Seyircisiz oynayın" sözlerine Şenol Güneş'ten yanıt ANNESİ KÜÇÜK KIZIN ODASINDA BAKIN NE GÖRDÜ... Ailece Dalga Geçtiler Saatlerce Güldüler