Anasayfa
24 Temmuz 2022 ( 14 izlenme )
Reklamlar

Doktorlara yönelik sözleri tepki çekmişti! O imamın görev yeri değiştirildi

Doktor Ekrem Karakaya'nın Konya'da öldürülmesinin ardından İmam Ahmet Gür ile ilgili sıcak bir gelişme yaşandı. A.G.'nin gözaltına alındığı öğrenildi idari izinde olan A.G. görev yeri değiştirildi.

Konya Şehir Hastanesi'nde görevli kardiyolog Ekrem Karakaya, ameliyat ettiği hastanın ölümü üzerine hastanın oğlu Hacı Mehmet Akçay tarafından öldürüldü.

Olaydan sonra doktorlar 2 gün çalışmayı bıraktı. Geçtiğimiz Cuma günü Selçuklu ilçesinde bir camide imamlık görevi gören İmam A.G., hutbesinde doktorların istifasını sert bir dille eleştirdi.

Konya Valiliği şu açıklamayı yapmıştı:

“08/07/2022 tarihinde basına yansıyan ve camide söylenen doktorlar/sağlık hizmetleri ile ilgili açıklamalarla ilgili olarak görevli imam hakkında soruşturma/soruşturma başlatılmıştır.” şeklinde bir bildiri yayınlanmıştı.

SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI
Ahmet Gür Konuşmasında, "Hastaneden eli boş döndünüz, iğne yapılacak, oğlunuz ölecek" Doktor da dedi ki, "Sen git grevdeyiz" dedi. Buna kızmaz mısın? Sövmez misin? Dövmez misin? Buna fırsat vermeyelim ya. Herkes akıllı olsun kardeşim." sözleriyle tepki çekmişti.

Hakkında soruşturma açılan Ahmet Gür'ün açığa alındığıyla ilgili haberlerinin doğru olmadığı ortaya çıktı. Alınan bilgiye göre, imamın öfkeli sözlerinin ardından görevden uzaklaştırılmadığı, olası daha kötü olayların yaşanmaması için görev yerinin değiştirildiği açıklandı.

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Konya'ya gönderilen müfettişlerin, raporlarını Pazartesi günü sonuçlandırarak hızla Başkanlığı iletecekleri, Başkanlığın ise aynı hafta içinde soruşturmayı tamamlayacağı öğrenildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Stilex Krem nedir? Nasıl Kullanılır? Miras için Annesi ve Kardeşini Öldürdü Rekabet kurumu, bazı gıda firmaları hakkında soruşturma başlattığını duyurdu. Güvenlik görevlisi, trene kaçak binen yolcuyu alarak yerden yere vurdu.