Anasayfa
15 Temmuz 2022 ( 4 izlenme )
Reklamlar

İçişleri Bakanlığı, yolsuzluk soruşturmasında adı geçen iki belediye başkanını görevden uzaklaştırdı

İçişleri Bakanlığı, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında adı geçen Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ve Aksaray Yenikent Belediye Başkanı Mehmet Emin Yumuşak'ı görevden aldı.

Menderes Belediyesi'nde rüşvet ve yolsuzluk iddialarına ilişkin Sivil Müfettişlik, Menderes Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlattı.

MENDERES BELEDİYE BAŞKANI VE KONFERANS ÜYELERİ GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Adliye Müfettişliği, soruşturma kapsamında tutuklanan ve hakim tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar'ın dün serbest bırakıldığını ve aynı partinin Belediye Meclis Üyesi Ertanç'ın da tahliye edildiğini kaydetti.

Güleç, tanık ve tanıkların baskı altına alınmadığını, suça ilişkin delillerin yok edildiğini, karartılmaması veya değiştirilmemesi, ön işleme ve soruşturma yapılması amacıyla görevden alınmasını talep etti. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı, Kayalar ve Güleç'i geçici olarak görevi askıya alındı.

YENİKENT BELEDİYE BAŞKANI DA GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI
Ayrıca sivil müfettişlik, Yenikent'in Aksaray kentinin bağımsız belediye başkanı Mehmet Emin Yumuşak'ın haksız kazanç sağlamak ve topluma zarar vermekten yargılandığı ve soruşturması devam ettiği gerekçesiyle görevden alınması çağrısında bulundu. 

Bakanlık ayrıca Yumuşakı'ı geçici olarak askıya alma kararı aldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gece Terlemesi Sorununa Dikkat! Mor Soğan ve Süt Karışımı mucizesi.. İstenmeyen yaşlı adam Stoltenberg Türkiye'nin endişelerini konuşmak gerektiği hakkında açıklama yaptı