Anasayfa
19 Ağustos 2022 ( 2 izlenme )
Reklamlar

İmamoğlu "Tek adam anlayışı yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Bu çok tehlikeli bir durumdur"

İstanbul'da sel sırasında tatil yaptığı için eleştirilen İmamoğlu'ndan ilk açıklama: Ben altyapı çalışmaları yapılırken botlarımı giyiyorum

İstanbul selden teslim olurken tatilde olan İBB Başkanı İmamoğlu, kendisine yöneltilen eleştirilere kameralar önünde poz vererek yanıt verdi. İmamoğlu, "Ben botlarımı gösteriş olsun diye değil, afet sonrası ve afet anında vatandaşlarımız zarar görmemesi için altyapı çalışmaları sırasında giyiyorum. Fotoğraf çekmek için değil, medya için değil, 25 yıldır çözülmeyen bu altyapı sorunlarını çözmek için daha fazla sorun çıkmasın diye giyiyorum." dedi.

İmamoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar;

"Yaratılan algılar doğru bir algı değil. Basit gerçeklerden bahsedelim. İstanbul'da felaket denilebilecek bir olay olmadı. Esenyurt'ta sadece sınırlı süreli bir sorun vardı. Ayrıca geçmişte de bir çok kez aynı yerde sorunlar oldu. Gece yarısından sonra şiddetini artıran yağmur sonrası ekibimizle birlikte gelişmeleri takip edip yönettik."

“İŞLENEN BU ALGI MİLİM MİLİM İŞLENİYOR
"Ne yazık ki son yıllarda Türkiye'nin birçok bölgesinde işlerin normalden saptığını görüyoruz. Mevcut iktidarın uygulamaları nedeniyle dejenere bir ortam ortaya çıktı. Her alanda tek adam anlayışı. Bu tek adam anlayışı yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Ülkenin önemli noktalarında görev yapanlar kendi istekleriyle, kendi görevleri için değil de, her zaman "tek adam" dedikleri şey için hareket eder hale geldiler. Her şeyi yapan tek kişi olmamalı. O zaman görev ehlinin, liyakatin ne önemi kalıyor. Bu, milim milim işlenen bir algı sürecidir. Tek adam anlayışının bu kadar yüceltilmesi ve her alana yayılmaya başlaması çok tehlikeli bir durumdur."

"İBB PERSONELİ O GECE SAHADAYDI"
"İBB 3 yıldır tek bir adam tarafından yönetilmedi. Ülkeyi tek adam kafasıyla yönetenler bu gerçeği anlayamaz. Ben Başkan olduğum sürece İBB tek adam mantığıyla yönetilmeyecek oluşundan emin olabilirsiniz. İBB çalışanları o gece sabaha kadar sahadaydı. Sabahın ilk ışıklarına kadar tüm süreci beraber yönettik. Gösteriye değil, sorunu çözmeye odaklandık ve sorunu çözdük."

"KEŞKE SİHİRLİ BİR DEĞNEĞİM OLSAYDI"
İmamoğlu şu açıklamalara yer verdi: "Oluşturulan gündeme bakacak olursak 3.200 çalışanımızın hiçbir sıkıntısı yok. İBB'de kahraman değil, asla olmayacak. İBB'de kahramanlar ekip olarak hareket edenlerdir. Keşke İmamoğlu'nun elinde sihirli bir değnek olsa da olay yerine gelip sorunu hemen çözebilse. Ama bu sadece Hollywood filmlerinde olur. Basına fotoğraflarla hava atmak için bot giyerek tek adam zihniyetine hizmet etmek benim işim değil."

"KİMSE BU İŞİ AKTARAMAYACAĞIZ"
Benim aracılığımla binlerce arkadaşımın emeğini göz ardı etmeye kimsenin hakkı yoktur. Hiç kimse bu çabayı bu emeği göz ardı edemez, etmemelidir. Zarar gören tüm vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu ve her zaman yanlarında olacağımızı tekrar tekrar belirtmek isterim.

"ALT YAPI ÇALIŞMASINDA ÇİZMELERİMİ GİYERİM"
Bu süreçte “Çizmelerinizi giyin, sahada fotoğraf çekinin” gibi pek iyi samimiyetsiz tavsiyeler almadım. Botlarımı afet sonrası gösteriş için değil, altyapı çalışmaları sırasında giyerim, afet anında vatandaşlarımız zarar görmesin. Medyada fotoğraf vermek için değil, 25 yıldır çözülemeyen altyapı sorunlarını çözmek için sahadayım

"İSKİ'YE ZULÜM EDİLİYOR"
İSKİ'ye yapılan zulmün altını çizmek istiyorum. Bu süreçte yapılan tüm çalışmaları görmek zor değil. İstanbul'un pis sel sorununu büyük ölçüde çözen ve bir süre sonra kalan kısımları bitirmenin gururunu yaşayan bir ekibiz. Ama ne yazık ki yozlaşmış düzende ne bu çalışmalardan bahsediliyor, ne de sorunların gerçek sahiplerinin 2025 yıllık cehaletinden bahsediliyor.

"ÜÇ YIL İÇİNDE 25 GÜN İZİN KULLANDIM"
"İstanbul'da seçimleri kazanalı üç yıl oldu. Üç yıldaki izinli günlerimin sayısı tam olarak 25 gündür. Yani yılda sadece bir hafta. Her yıl bir haftasını ailesiyle geçiren bir babayım. Ailelerin de birlikte vakit geçirme, paylaşma ve mutlu olma hakkı vardır. Ben İstanbul'da hizmeti kutsallaştıran bir belediye başkanıyım. Bunun için elimden gelenin en iyisini yapmaya kararlıyım ama aynı zamanda çocuklarımı dinlemeyi, onları anlamaya çalışmayı, onlarla kaliteli zaman geçirmeyi kutsal kılan bir babayım. İstanbul iki tatilimde de yağmura denk geldi. Bütün İstanbul benim sıkı çalışmamı ve iyi niyetimi biliyor. Ailem ve çocuklarım siyasetin içinde olmadığı için onlara siyasette vakit ayıramıyorum. Aileme yıl içinde sadece bir hafta zaman ayırabiliyorum. Siyasi bir ortamda vakit geçirmeleri aile ilkelerimize aykırıdır" şeklinde konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yeşilçam'ın Rambo lakaplı ismi Sönmez Yıkılmaz, 72 yaşında hayatını kaybetti Piyasalar Gözü Amerikan Merkez Bankasına Çevirdi Bugün Faiz Kararları Açıklanacak -Efendimiz Hz Muhammed (sav), Cebrail (as)'e Soruyor- Usta oyuncu Perihan Savaş