Dünya
10 Mart 2023 ( 3 izlenme )
Reklamlar

İngiltere'de Dondurucu Soğuklar Endişe Veriyor

İngiltere'de hafta başına kadar sürmesi beklenen sıfırın altındaki sıcaklıklar nedeniyle sarı alarm verildi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı bölgelerde uçuşlar ve eğitimler durduruldu.

İngiltere'de şiddetli soğuk nedeniyle bazı bölgelerde kar ve buz uyarıları yapılırken, bazı şehirlerde havaalanları ve okullar tatil edildi.
İngiltere Meteoroloji Ofisi (Met Office), dondurucu soğuklar nedeniyle ülke genelinde sarı alarm verdi.

Alarmın hafta başına kadar devam etmesi üzerine bir açıklama yapan Birleşik Krallık Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA), insanları sevdikleri, komşuları ve soğuktan etkilenmiş olabilecek kişilerle dayanışmaya çağırdı.

Ülkenin güney ve güneybatısındaki birçok okul soğuk ve kar nedeniyle tatil edilirken, ülkenin en yoğun sekizinci havalimanı olan Bristol Havalimanı'nda iptal edilen bazı uçuş ve inişler Birmingham Havalimanı'na yönlendirildi.

Birmingham Havalimanı'nda ise pistlerde kar birikmesi nedeniyle iniş ve kalkışlarda gecikmeler yaşanıyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

6.8 büyüklüğündeki bir depremin vurduğu Tayvan'da binalar ve yollar çöktü,tren vagonları raydan çıktı. Gazze'den yayın yapan Filistin TV muhabiri açlık ve yorgunluktan bayıldı Harry Styles'in konserinde bir izleyici metrelerce yükseklikten yere çakıldı! Lavrov: Rusya, Türkiye ve Suriye'ye yardım eden ilk ülkelerden biridir.