Anasayfa
01 Aralık 2022 ( 0 izlenme )
Reklamlar

Kanlar içinde ki çocuğu "Haydi Devlete gidin" sözleriyle gönderdiler! Özel hastanenin savunması pes ettirdi

Kanlar içinde ki çocuğu "Haydi Devlete gidin" sözleriyle gönderdiler! Özel hastanenin savunması pes ettirdi

Başından yaralanan ve kanlar içinde kalan 3 yaşındaki çocuğu İstanbul Sultanbeyli'deki özel Ersoy Hastanesi, "Tomografi makinemiz yok. “Kayıt tutmadan bile. Çılgına dönen ailenin hastanedeki çaresiz anları kameralara yansıdı. Hastaneden yapılan açıklama onları vazgeçirdi.

İstanbul Sultanbeyli'deki özel Ersoy Hastanesi, evde düşüp başını yaralayan 3 yaşındaki kız çocuğunu, “Tomografi makinemiz yok. Haydi Devlete gidin” dedi.
"Bir çocuğun hayatı bu kadar ucuz olabilir mi?"
Hastane müdüründen kurumda tomografi makinesi olduğunu öğrenen baba O.K. Gerekli tedbirleri aldığını ve suç duyurusunda bulunduğunu belirtti. "3 yaşındaki bir kızın hayatı bu kadar ucuz olabilir mi?" İsyanını anlatan baba, "Devlet hastanesinde çocuğumu sarı alana götürüp tomografi çektiler. Ardından kafasına üç dikiş atıldı. Gözetim altında tutuldu.” O gece 34 saat. Madde özel hastanelerin acil servisinde günün her saatinde doktor bulundurulmasının zorunlu olduğunu vurgulamaktadır. "Akşam devlet hastanesine mi geliyorsunuz? Özel hastanenin 'Bir şeyi yok' dediği çocuk nasıl oldu da devlet hastanesine yatırıldı kızımı hangi gerekçeyle hastaneden gönderdiler?" dedi.

BABADAN BAKAN KOCA'YA ÇAĞRI
TAMAM. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı arayarak,  "Sayın bakanımızın çocuklar konusunda ne kadar hassas olduğunu biliyorum. Bu konunun takipçisi olacağından da şüphem yok. Bugün benim çocuğuma yapılan yarın başkalarının çocuklarına da yapılır. Kendisi de bir baba... O akşam bizi 3 dakikada içerisinde gönderdikleri özel hastane ile devlet hastanesinin arasındaki mesafe 3035 dakika. Yolda giderken kızım sürekli 'baba uykum var' dedi. O esnada annesinin kızımı uyanık tutmak için verdiği mücadele ve haykırışları hala kulağımda... Lütfen ama lütfen bu hastane hakkında gereken neyse yapılsın" şeklinde konuştu.

HASTANE TARAFINDAN GELEN AÇIKLAMA
Öte yandan yoğun ailenin hastanede geçirdiği kısa süre güvenlik kameralarına yansırken, hastaneden açıklama geldi.  "Hasta yakınlarına hastanemizde beyin cerrahi hizmetinin verilemediği söylendi. Sabah gelmeleri gerektiği ve gece tomografi cihazının çalışmadığı anlatıldı. Söz konusu beyanlarla ilgili hukuki haklarımızı saklı tutmaktayız." 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yolun ortasında dehşet! Bekçi eşini boşanma aşamasında vurdu AB, doğal gaz ve nükleeri 'sürdürülebilir' sınıfına alıyor Büyük Vurgunun Altından Kuyumcu Çıktı, Mağdurlar Perişan! Son Dakika! DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Partimiz önümüzdeki seçimlere kendi adıyla ve kendi logosuyla girme kararı aldı.