Ekonomi
16 Şubat 2024 ( 4 izlenme )
Reklamlar

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a yanıt: Koltuk derdi olanın Allah belasını versin

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "CHP Eski Genel Başkanı'nın derdi sessiz sedasız koltuğuna geri dönmek" sözlerine Kemal Kılıçdaroğlu'ndan zehir zemberek yanıt geldi. Erdoğan'ın 1993 yılında asgari ücretle ilgili bir konuşmasına ait videoyu paylaşan eski CHP lideri, "Koltuk derdi olanın Allah belasını versin! Erdoğan sen sadede gel! Kuru simidin fiyatı 15 TL olmuş memleketimde... Bu zalim yönetim bu aziz millete 1 bardak çayla 1 simidi bile layık görmüyor. Bunların peşinden nasıl gideceksiniz?" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Eskişehir İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda Kılıçdaroğlu'na yüklenmiş ve "CHP'nin eski genel başkanının derdi sessiz sedasız bir şekilde koltuğuna geri dönmektir. Varsın onlar kendi kısır siyasetlerinin kavgalarının içinde olsunlar. Bizim öyle bir derdimiz yok." demişti.

Kılıçdaroğlu ise bu sözlere karşılık olarak, Erdoğan'ın 1993 yılında asgari ücretle ilgili bir konuşmasının videosunu paylaşarak, "Koltuk derdi olanın Allah belasını versin! Recep Tayyip Erdoğan sen sadede gel! Kuru simidin fiyatı 15 TL olmuş memleketimde... Al sana 17.002 TL asgari ücret, 10.000 TL emekli maaşıyla, çay simit hesabı!" şeklinde yanıt verdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Dakika: Bakan Şimşek ekonomide izlenecek adımları paylaştı! 3 ürün var Av yasağının bitmesiyle balıkçılar ağ attı! Hamsinin kasası 2.250 TL'den satıldı Bakaya kalanların bedelli askerlik ücretleri ne olacak? Abdulkadir Uraloğlu, “Kurban Bayramı'nda kara, hava ve demiryolu ile seyahat edenlerin sayısı 35 milyonu geçti”