Anasayfa
26 Kasım 2022 ( 19 izlenme )
Reklamlar

Köpeğe kürekle vuran caninin ilk ifadesi! Olay kadar savunması da korkunç.

Köpeğe kürekle vuran caninin ilk ifadesi! Olay kadar savunması da korkunç.

Konya Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde bir polis memurunun köpeklere kürekle vurarak ölümüne yol açtığı görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında iki kişi tutuklandı. Kürekle köpeğe vuran kişi, kendisini korumak istediğini söyleyerek, "Köpek bana saldırdı. Kendimi korumak için panikledim ve kürekle köpeğe birkaç kez vurdum. Bu olayla ilgili 3 günlük doktor iznim var." dedi.

Türkiye dün Konya'dan acı görüntülerle sarsıldı. Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde bir görevlinin kafasına kürekle vurduğu ardından öldürülen köpeği iple sürükleyerek izleyenlerin kanını dondurdu.

2 KİŞİ TUTUKLANDI
Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, sokak hayvanı barınak ve rehabilitasyon merkezinde ve sosyal medyada çekildiği iddia edilen görüntülerle ilgili soruşturma başlatıldığı, ilgili şube müdürü hakkında tahliye kararı verildiği ve savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi. Başsavcılık, olaya karışan çalışanların ve sorumluların iş akdinin feshinin tazminini yaptı. Konya Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 2 zanlının tutuklandığı belirtildi. Çıkarıldığı mahkemece haklarında suç duyurusunda bulunulan 2 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"Kendimi korumak için kürekle vurdum"
Barınakta hayvanlara eziyet eden ve bir köpeğin ölümüne neden olan zanlılar Murat B. ve Sefa Ç.'nin savunmaları gün yüzüne çıktı. Her iki zanlı da ifadelerinde, öldürdükleri köpeğin kendilerine saldırdığını iddia etti.

Murat B, "Sefa Ç. içeriden getirilen köpeği yakalamaya çalıştı. Ancak köpeği yakalayamadı. Köpek bana saldırdı. Bir keresinde kendimi korumak için köpeğe kürekle vurmuştum. Sefa Ç'ye rağmen köpeği kontrol altına aldıktan sonra panikledim ve 2 kez daha köpeğin kafasına kürekle vurdum. Köpek şoka girdi. Daha sonra tedavisini yapıp kafesine gönderdim. Bu olayla ilgili 3 günlük doktor raporum var."  açıklamasını yaptı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Milyonlarca işçi, memur ve emekli, Temmuz ayında ücret, maaş ve maaşlarda artış bekliyor Ömer Çelik: Cumhur İttifakı'nın büyümesi ve güçlenmesi için temaslarımız sürüyor İhlâs Suresi ve Cennet Hak Kazandığı Tazminatı Bağışladı