Anasayfa
17 Eylül 2023 ( 0 izlenme )
Reklamlar

Korkutucu uyarı: Aşı yaptırmayanlar tecrite maruz kalabilir

İngiliz sağlık yetkilileri, kızamık salgınlarına karşı toplumu koruma amacıyla önemli bir uyarıda bulunuyor. Kızamık, kabakulak ve kızamıkçık (MMR) aşısını yaptırmamış öğrencilere yönelik ciddi bir uyarı yapılıyor: Aşı yaptırmayanlar, kendilerini ve toplumu tehlikeli bir duruma sokabilirler.

Uzmanlar, okul çağındaki çocukların ebeveynlerine, çocuklarının her iki doz MMR aşısını yaptırıp yaptırmadıklarını kontrol etmeleri için mektuplar gönderiyorlar. Aşı yaptırmamış olan öğrenciler, okullarındaki bir öğrencinin kızamık gibi ölümcül bir enfeksiyona yakalanması durumunda, kendilerinin de hastalanmasını önlemek amacıyla 21 gün boyunca okuldan uzaklaştırılma riski taşıyorlar.

Bu uyarının temel amacı, toplumun kızamık gibi bulaşıcı hastalıklara karşı bağışıklığını korumak ve salgın riskini azaltmaktır. Ayrıca, aşı olmayan kişilerin kızamık gibi hastalıklara yakalanmaları durumunda, toplumun genel sağlığını tehlikeye atabilecekleri konusunda ciddi bir uyarıda bulunuluyor.

Son yıllarda kızamık vakalarındaki artış nedeniyle bu uyarı tekrar gündeme gelmiştir. Sağlık yetkilileri, aşı olmayan kişilerin toplumun genel sağlığını etkileyebilecek bir kızamık salgını riski yaratabileceği konusunda ciddi bir uyarıda bulunuyorlar.

Aşı, kızamık gibi bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önlemek için etkili bir yol olarak kabul edilmektedir. Sağlık yetkilileri, herkesin aşılanmasını ve çocuklarının aşılarını güncellemelerini tavsiye ediyorlar.

Bu uyarı, kızamık ve diğer bulaşıcı hastalıklara karşı toplumun bağışıklığını koruma amacı gütmektedir ve aşı yaptırmayanların potansiyel olarak salgınları yayma riskine karşı önlem alınmasını amaçlamaktadır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dolar, 2022'de 17,55 liranın üzerine çıkarak yılın zirvesini gördü. emine hanım böyle gelin olmuş... Arda Güler için Fenerbahçe'den şaşırtan açıklama Aile yemeğinde ilk kez tanıştığı baldızını izlediği cinsel içerikli filmden tanıdığını farketti