Anasayfa
05 Ağustos 2022 ( 5 izlenme )
Reklamlar

KPSS sınav krizi büyüyor! Devlet denetleme kurulu başkanı 'Sorun var' dedi, müfettişler bugün ÖSYM'ye gidecek!

KPSS sınav krizi büyüyor! Devlet denetleme kurulu başkanı 'Sorun var' dedi, müfettişler bugün ÖSYM'ye gidecek!

Son dakika: Pazar günü yapılan ÖSYM KPSS sınavında 20 soru test edildikten sonra ÖSYM başkanı Halis Aygün görevden alındı. Bu olayın ardından Devlet Denetleme Kurulu harekete karşı harekete geçti. Müfettişler bugün KPSS eğitimini görüşmek üzere ÖSYM'ye gidecek. 

Bir yıldır milyonlarca öğrencinin hazırlandığı kamu personeli seçme sınavı (Kpss) Pazar günü yapılıyor. KPSS'nin sorunla ilgili geçmişte yaptığı bir iddia kafa karışıklığına neden oldu. Bazı adaylar, bir editörün yayınlanan cevap anahtarı ile deneme sorularının aynı olduğunu iddia etti. Suçlama, sosyal medyada hemen kullanılmayan pek çok konuşmaya neden oldu.

BAŞKAN GÖREVDEN ALINDI, DENETLEYECEK MÜFETTİŞLER ÖSYM'YE GİDİYOR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı. Aygün'ün görevden uzaklaştırma başvurusunun ardından devlet denetleme makamından müfettişler şubelere geçti. Müfettişler, bugünkü araştırma için ÖSYM'ye gidiyor. Devlet Teftiş Kurulu Başkanı Yunus Arıncı, “İlk sayılarda sorunlu bir şey olduğu fikri olabilir." dedi.

ÖSYM'NİN İDDİALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPILMIŞTI
Dün ÖSYM, büyük istek uyandıran talepleri de değerlendirdi. ÖSYM'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "2022 KPSS Lisans Genel YetenekGenel Kültür Sınavı ile Eğitim Bilimleri Sınavı 31 Temmuz 2022 Pazar günü sabah ve öğleden sonra oturumlarında güvenli bir biçimde gerçekleştirilmiştir.

Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İranlı kadına aşk tuzağı! Taciz edildi, bıçaklandı, ​​10 milyon lirası çalındı. Burak Yörük Sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Mersinli Üreticinin Yüzünü Bu Sene Erik Güldürdü Nihat Doğan ve Yeşim Salkım Gülben Ergene hakaret ve tehditten dolayı ceza alacak!