Anasayfa
02 Temmuz 2022 ( 7 izlenme )
Reklamlar

Kurbana 1 Ay Kaldı, Kurbanlıklar Pazarlara İndi! Peki 2022 Kurbanlıklar Ne Kadar?

Kurban Bayramı'ndan bir ay önce kurbanlıklar çıkmaya başladı.  Ordu'da ilk kurbanlık satışa sunulurken, büyükbaş hayvan fiyatları 15.000 ile 45.000 TL arasında değişiyor.
 Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte vatandaşların fedakarlık yapma telaşı içinde olduğu ve fiyatların geçen yıla göre yükseldiği görüldü.  Altınordu ilçesinde kurbanlık sığır satan yetiştiriciler, hayvanların satışının şimdiden başladığını ve fiyatların kilogram başına 110120 TL olduğunu söyledi.

"ORTALAMA 15 BİN İLE 45 BİN ARASINDA DEĞİŞİYOR"

 Altınordu ilçesinde yıllardır kurbanlık satışı yapan Aydın Ergün, “Allah kurban satışlarımızı bereketlendirsin.  Şu anda piyasalarda kilogram fiyatlarının 110120 TL civarında olduğu tahmin ediliyor.  15.000 ile 45 TL arasında hayvan bulunabiliyor "50.000 TL'ye sattığımız kurbanlık hayvanlar var. Müşterilerimiz sipariş veriyor. Şu ana kadar 30'a yakın satış gerçekleştirdik, Allah'ın izniyle 100'e yakın satış yapmayı planlıyoruz" dedi.

"GÜVENDİKLERİ YERDEN HAYVANLARI ALSINLAR"

 İnsanların kurbanlık alımlarını son güne bırakmaması gerektiğini kaydeden Ergün, "Erken alırlarsa bir günde namazlarını kılabilir, bayramlarını kutlayabilirler" dedi.  İnsanlar kurbanlık hayvan satın alırken hayvanların sağlık durumlarını ve örtülü olup olmadıklarını kontrol etmeli, hayvanlarını bildikleri ve güvendikleri yerlerden almalılar."

"KURBANLIK ALIMINI SON GÜNE BIRAKMASINLAR"

 Damızlık Öner Yılmaz ise çalışmaların yoğunluğunun başladığını belirterek, “Çok şükür hayvanlarımızı satıyoruz.  Fırlatılan kapağa özellikle dikkat etmelisiniz.  Halkımız 1015 gün içinde kurbanlarına hayvan almalı."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Şoke eden evlilik töreni Doğal gaz akışını kesen Rusya, Avrupa'yı videoyla tehdit etti: Bu kış çok ama çok zor geçecek Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılır?