Anasayfa
29 Eylül 2022 ( 8 izlenme )
Reklamlar

Milyonlar devlet kasasında kaldı! Başlarına ödül konulan 3 terörist öldürdü

Milyonlar devlet kasasında kaldı! Başlarına ödül konulan 3 terörist öldürdü

İçişleri Bakanlığı, 20 Eylül'de Diyarbakır'da etkisiz hale getirilen üç teröristin turuncu kategoride aranan Hacer Suçlu Aliye Kiye ve gri kategoride bulunan Hatice Ay olduğunu açıkladı. Suçlu ve Kiye'nin 1 milyon TL'ye varan ödülle arandığı ortaya çıktı.

Eren Abluka34 Harekatı kapsamında; Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı; Jandarma SİHA ve Atak Helikopteri destekli Jandarma Komando ve Jandarma Özel Harekat Birimleri tarafından 20 Eylül 2022'de Dicle ilçesi Görere Dağları kırsalında faaliyet gösteren terör örgütü mensuplarına yönelik yürütülen operasyon sonucunda Eylem için 3 PKK'lı silahlarıyla etkisiz hale getirildi.

2'Sİ TURUNCU, BİRİ GRİ KATEGORİDE ARANIYORDU
Nötralize edilen teröristlerden biri de 1 milyon TL'ye varan ödülle Turuncu kategoride yer alan Dicle Botan kod adlı Hacer Suçlu; Diğer teröristin ise Orta Saha Amed Devlet Karargahı'nda görev yapan Diren Wan kod adlı Aliye Kiye olduğu ve 1 milyon TL'ye varan ödülle "Turuncu" kategoride olduğu belirlendi. 

Teröristin sözde Orta Saha Amed Eyaleti Brusk Bölgesi'nde faaliyet gösteren ve 500.000 TL'ye varan ödülle Terör suçundan arananlar listesi'nin gri kategorisine giren Amed Ader kod adlı Hatice Ay olduğu ortaya çıktı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Pasifik'te savaşın izleri! Çin balistik füzeler fırlattı, Tayvan savunma sistemlerini devreye soktu! Mevcut kripto düşüşünün bir uyarı olduğu düşünülüyor Kayahan’ın Kızı Beste Açar Sevgilisinden Hamile İddiası Üzerine Avukattan Yalanlama Geldi TFF'den çağrı: "Seyircisiz lig" görüşülecek