Anasayfa
14 Şubat 2019 ( 1721 izlenme )
Reklamlar

NAMAZA HİÇ BU AÇIDAN BAKTINIZ MI ?


Namaz kılmayan biri aslında 
“Ben Allah’ı sevmiyorum” diyor, desem ne derdiniz ? 
– “Yok canım sen de abarttın hem ne alakası var. Seviyoruz elbette ama işte kılamıyoruz.” Derdiniz. 
Ben size aslında bunu demediğinizi kendinize kanıtlatacağım. Şimdi Siz sevdiğiniz ve sizi sevdiğini söyleyen bir arkadaşınızı düğününüze davet ettiniz diyelim. O da gelmedi. Neyse dediniz kardeşinizin düğününe davet ettiniz. Ona da gelmedi. Sonrasında çay içmeye davet ettiniz ona da gelmiyorum dedi. Sonra pikniğe vb. yerlere davet ettiniz ve her devasında gelmeyeceğini söyledi. Bu şekilde daha ne kadar devam edebilirsiniz? Diyelim çok sabırlısınız ve 30 kere davet ettiniz ve her defasında gelmedi. Şimdi siz bu adama gitseniz ve deseniz ki: “Be adam seninle kaç zamandır arkadaşız kaç defa davet ettim hem sen bilmiyorsun ama eğer gelseydin seni o kadar güzel ağırlayacaktım ki gitmek bile istemeyecektin ve yine sana o kadar hediyeler, sürprizler hazırlamıştım ki inan gelmeni ne çok istedim ve bekledim insan bir kez olsun gelmez mi? Bir kerecik bile hatrım yok muymuş? Bence sen beni hiç sevmemişsin.” Deseniz. O da: “Olur mu öyle şey elbette seviyorum.” Dese bunun üzerine siz ne derdiniz???? Şunu demez miydiniz: “Hadi ordan, sevseydin bir kez olsun gelirdin hem diyelim bir defa işin çıktı gelmedin iki, üç anladım da 30 defa çağırdım, bunun nasıl mazereti olabilir!” derdiniz değil mi?
İşte sevgili dostlar aynı bunun gibi ortalama 70 senelik ömrümüzde 13 yaşından itibaren hesap edersek eğer 104.025 defa Allah günde beş kez bizi çağırıyor. “........... kulum haydi namaza”
-Gelmiyorum Allah’ım
“Kulum haydi akşam namazı vakti”
-Gelmiyorum Allah’ım
“Sabah namazı”
-Gelmiyorum Allah’ım
-Gelmiyorum
-Gelmiyorum
Diyoruz lisan-ı hal ile peki Allah bir kez olsun bize kapıyı kapatıyor mu?
Allah bizi çok sevdiği halde eğer biz de onu sevseydik bir kez olsun davetine icabet etmez miydik?
Şimdi anlıyoruz değil mi neden sorguda ilk namazın hesabını vereceğimizi? Allah günde beş kez davet ettiği, toplamda herkes için ortalama 105.000 kez emrettiği şeyin hesabını da ilk başta görüyor. Ne mutlu o ilk hesabı verenlere! Ne yazık o ilk hesabı veremeyenlere!
Dostlar şimdi ya namaz kılmadığımız halde kendimizi kandırmaya devam edeceğiz ve kafamızı kuma gömüp hiç tehlikede olmadığımızı, iyi kalpli olmanın bize yeteceğini! zannedip hayatımıza devam edeceğiz ya da hala uyuduğumuz bu gafletten bir an önce uyanıp kimin davetine kulak asmadığımızı iyice anlayıp ona göre davranacağız. Allah bir an önce bizi ve soyumuzdan gelecekleri namazı dosdoğru kılan ve o ilk hesabı geçen kullarından eylesin.
Beş vakit namaz kılanlara gelince onlara diyeceğim tek şey: 
Allah kabul eylesin kardeşim

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hangi Peygamberin Kızısın Üzücü haber. Yeliz Yeşilmen'in kızı kaynar suyla yandı İŞTE AÇIKLANAN O VERİLER!