Anasayfa
02 Şubat 2019 ( 2898 izlenme )
Reklamlar

PAYLAŞIP İNSANLARI BİLGİLENDİRELİM....

!!!!!! D I K K A T !!!!
.BENLE İLGİSİ YOK BİR ARKADAŞIMDAN ALINTI...

So gelelelim meselenin özüne. Geçirdiğim operasyon sonrası eve taburcu olduğumda bana bir antibiyotik yazdılar, kullanmam icin 7 gün boyunca. Ve ben akşam 21.15 gibi ilk hapı aldım. Ve 20 dakika sürmeden tuhaf kasinmalarla alerjik reaksiyon başladı, yuksek ateş ve titreme sonra kaşinmalar vücuduma yayildı aninda, ellerimde sismeler, yanmalar derken bıcaklar saplanir gibi vucuduma ağrılar yasadım. Bir panik halinde gelinimize ilaci oku ilaç yan etki yaptı dedim ve banyoya koştum. 2 dakika geçmeden yüzüm taninmaz hale geldi şiskinliklerden. Ve akabinde kol ve bacaklarımda kasılma his kaybı . tabi beni gören herkes şokta. Hashaneye yetistirelim çiğlıklari. Ambulansi beklemeyi riske etmediklerinden arabayla beni sekaya yetiştirdiler. Bilincim acıktı, nefes almaya ve ağzımı açık tutmaya çaliştim o bayginlik halinde dahi, meryemin telkinleriyle. Çok şansliydim , çünkü ilaçtan olduğunu anında anladım bu bize zaman kazandirdi. Bu bilgiyle yola ciktilar. Vücudumda kas şoku denen birsey yaşamışım, yığilıp kalma sebebim buymuş. Kardesimin doktor arkadasinin yönlendirmesiyle onun calistigi hashaneye gittik ve direkt müdahale edildi. Hayatimin en acıyla kivrandıgım gecesiydi. Ama ben solunum yollarım ve boğazım henüz şismeden müdahale edildiğim için kurtuldum. Şimdi sadece o yol boyunca ameliyat hassasiyetimden dolayı hırpalandığım için ve üşüdüğüm icin , ağrilarla atlatmaya çalışıyorum. Lakin hastanedeki 89 numaradaki yaşli teyze benim kadar şansli olamadı. O şoka girdi, kalbi durdu ve sapasaglam kadın bir antibiyotik yüzünden eks oldu. Tüm hastane personeli odaya doldu durdu o gece binbir panik ile. Çünkü teyze ilaci damardan almişti ve 12 dakikada olup bitti hersey.

Benim hayatım bu basit hata yüzünden ölecek kadar ucuz değil. Çocuklarimdan uzakta, hasta annemin , çaresiz kardeşlerimin gözü önünde ölseydim, kimse acisindan hesabıni soramayacaktı. Ben sağlığım için en iyi uzmanı, hastanesini buldum. Özel bir muamele için tedbirlerimi aldım imkanlarım dahilinde. Yinede Doktorların söyledikleri, internetteki araştirmalardan anladıkki SEFALOSPORIN antibiyotiği denenmeden, test yapılmadan verilemezmiş

O teyze için , kendim için ama en çokta bundan sonraki kurbanlar için tüm sağlık makamlarina dairelerine taki bana cevap gelene kadar yazacağım. Ki başkaları bu acıları yaşamasın.

Ve bilginiz olsunki doktorlarda verse bilmediğiniz bir antibiyotiki öyle kullanmamak gerekmiyormuş. Yada vaktiyle gerekli uyarı ve şikayetleri yapmak gerekiyorki başkalarının hayatida pisi pisine gitmemiş olsun.

Sonucu ne olur bilmem, ben bir taş atacağim hak aramak adına, adaletin pencesine takılsın diye, belki dilim dondüğünce haykırirımda, kendimden çok başkalarıda yaşamasın diye. Hakkaniyet adına bu tür ihmalkarlıkların onüne gecilebilsin diye, sonrası olur yada olmaz gerisi Allahın taktiri, bana düşen insanlik vazifesi,

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şoke eden evlilik töreni Şiddetli yağmur geliyor! 12 şehre meteoroloji sarı kodlu uyarı Bestemsu Özdemir ve Serkan Mehmet Durdu'dan Şoke Eden Ayrılık Kararı Dolar, 2022'de 17,55 liranın üzerine çıkarak yılın zirvesini gördü.