Anasayfa
28 Haziran 2022 ( 0 izlenme )
Reklamlar

Putin'den tahıl ve gübre konusunda açıklama

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Belarus ile dünya gübre piyasasında müşterilerinin bütün ihtiyacını karşılamak amacıyla kendilerine bağlı olan bütün önlemleri alma konusu ile alakalı anlaştıklarını bildirdi.

Putin, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ile St. Petersburg'da bir araya geldi.
Görüşmenin başında yaptığı konuşmada Putin, Rusya ve Belarus'un dünya piyasasının en büyük gübre tedarikçisi olduğunu ifade etti.

Dünya piyasası ve sıksık müşterilerin gübre ihtiyaçlarının karşılanması konusunu ele alabilmek istediğini bildiren Putin, dünya gübre ticaretinin yüzde 15'ine, birtakım gübre çeşitleri amacıyla de yüzde 25 piyasa payına sahip olduklarını anımsattı.

Vladimir Putin, "Gübre eksikliği şüphesiz gelecek seneki hasat beklentilerini azaltıyor. Tüm şunlar çok üzücü. Biz ve sizinle (Belarus ile) tüketicilerimizin, müşterilerimizin taleplerini karşılamak amacıyla bize bağlı olan her şeyi yapma ve bütün önlemleri alma konusu ile alakalı anlaştık." ifadesini kullandı.

Rusya 50 milyon ton tahıl sevkiyatına hazır
Rusya ve Belarus'un, tahıl sevkiyatıyla alakalı problemlerinin olmadığına işaret eden Putin, müşterilerin ihtiyacını gidermek amacıyla lojistik konusunu ayrıntılı ele alabilmek gerekliliğini belirtti.

Rusya'nın geride bıraktığımız sene dünya piyasasına 40 milyon ton tahıl tedarik ettiğini anımsatan Putin, gelecek seneki hasat devresine kadar 50 milyon tondan çok teslimat yapmaya hazır olacaklarını söyledi. Putin, Belarus'un tahıl üretimini bu sene artırdığını dile getirdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gümrük vergilerinde yeni gelişme Çamaşır yıkamanın 13 püf noktası Taner Ölmez kızı Zeyneple ilk paylaşımını yaptı Yunanistan'dan kahreden görüntülerle ilgili küstah savunma