Anasayfa
29 Haziran 2022 ( 5 izlenme )
Reklamlar

Rasim Kaan Aytoğu kimdir, TGRT ve İhlas Holding ile ilişkisi nedir?

Rasim Kaan Aytoğu kimdir, TGRT ve İhlas Holding ile ilişkisi nasıldır?
Sosyal medyada dolaşan bazı iddiaların muhatabı olarak gösterilen Rasim Kaan Aytoğu kimdir, nereli, kaç yaşında, mesleği nedir, TGRT Haber veya İhlas Holding ile ilişkisi nedir?

İşte detaylar: Rasim Kaan Aytoğu, 1961 yılında İzmir Karşıyaka'da doğdu. 1982 yılında İzmir Atatürk Lisesi'nden mezun olduktan sonra ABD'de University of Illinois Endüstri Mühendisliği'nden mezun oldu. Aynı zamanda endüstri mühendisliği eğitimini onur listesinde başarıyla tamamladı. 1988'de Başbakanlık tarafından Harvard Üniversitesi'nin ABD İşletme Programı'na atandı. 1989 yılında Devlet Planlama Teşkilatı tarafından Birleşik Krallık Kamu Yönetimi Enstitüsü'ne atanmış ve Kamu Yönetimi Uluslararası Finansman Programını tamamlamıştır. 1994 yılında Pacific Western Üniversitesi'nden finans alanında doktora derecesini aldı.

ÇALIŞTIĞI KURUMLAR
TC Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Devlet Sekreterliği'nde planlama uzmanı, Güneydoğu Anadolu Projesi'nde (GAP) yönetici olarak ve TC Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde öğretim üyesi olarak çalıştı. İstanbul Altın Rafinerisi Kurucu Başkanı, İstanbul Altın Borsası Kurucu Genel Sekreteri T.C. Başbakanlık, Başbakan Başdanışmanı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şube Müdürlüğü, İSTAÇ, İSTON, BELTUR, İGDAŞ, KÜLTÜR A.Ş. Şirketlerin yönetim kurulu başkanlığını yaptı.

Dubai'deki Tanmiyat Yatırım Holding Grubu'nun İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi'dir. Finans Grup Başkanlığı ve Jeddah City Kentsel Gelişim Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyeliği, Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kiler Holding Şirketler Grubu Finansman Grup Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Avukat Esin Aytoğu ile evli ve Çağatay Oğuzhan Aytoğu adında bir oğulları var.

TGRT VEYA İHLAS HOLDİNG İLE İLİŞKİSİ NEDİR?
Rasim Kaan Aytoğu, ne TGRT Haber'in Genel Müdürü ne de İhlas Holding CEO'su değildir.

İhlas Holding ile ilişkisi bulunan İhlas Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

14.04.2021 tarihinden önce İhlas Holding veya herhangi bir iştiraki ile ilişkisi bulunmamaktadır.

Rasim Kaan Aytoğu'nun ne İhlas Holding ne de AK Parti ile herhangi bir bağı bulunmamaktadır.

RASİM KAAN AYTOĞU AKPARTİLİ Mİ?
Rasim Kaan Aytoğu'nun AK Parti ile hiçbir bağlantısı yoktur. Her vatandaşın yapabileceği gibi AK Parti'ye 'aday adaylığı' başvurusunda bulundu ama adaylığı kabul edilmedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Adet Gecikmesi Neden Olur? Belirtileri ve Nedenleri Nelerdir? Son Dakika! Polise Yumruk Atan DBP'li Vekile Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor! -İhlâs Suresinin Fazileti- Prof. Dr. Aydın: Şiddetli bir dalgayla karşı karşıyayız, hassas gruplar aşı olmalı