Anasayfa
24 Nisan 2024 ( 7 izlenme )
Reklamlar

RTÜK Başkanı Şahin: Eşim ve kızımla dizi izleyemiyoruz

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Medya Buluşması İstişare Toplantısı'nda reyting kaygısıyla değerlerin ve kanunların göz ardı edilmemesi gerektiğini vurguladı. Şahin, ailesiyle birlikte dizi izleyemediğini ifade ederek, "Öyle yerler oluyor ki kapatıyorum. Diyeceksiniz ki 'Ne güzel kumanda var, kapatsın.' Herkes bu bilinçte oluyor mu sizce?" şeklinde konuştu.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, dizi izleyen bir baba olarak, ailesiyle birlikte dizi izleyemediğini belirtti. "Öyle yerler oluyor ki kapatıyorum. Diyeceksiniz ki 'Ne güzel kumanda var, kapatsın.' Herkes bu bilinçte oluyor mu sizce?" şeklindeki ifadeleriyle, dizi sektöründe yer alan yapımcılara ve yayıncılara çağrıda bulundu.

Şahin, "Bu dizi şu kanalda olsaydı ceza yemezdi?" söylemlerinin yanlış olduğunu belirterek, "Mümkün değil, öyle dizi var ki her yerde ceza yer. Öyle dizi var ki hangi kanalda oynarsa oynasın müeyyide uygulanmaz. Bunun kanalla alakası yok, benim fikri yapımla alakası yok, benim anlayışımla alakası yok." dedi.

Yapımcıların nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda bilgi veren Şahin, reytingin önemine vurgu yaparken, reyting kaygısıyla değerlerin ve kanunların göz ardı edilmemesi gerektiğini vurguladı. Şahin, toplumun dizilerden etkilendiğini ve bu etkilenmenin bazı olumsuz sonuçlar doğurabileceğini belirterek, 

"Dizilerden etkilenip çocuğunun ismini dizi karakteri veren bir toplumda yaşıyoruz. Zaman dilimlerimiz diziden önce ve diziden sonra ayarlanan bir toplumda yaşıyoruz. Dizi karakteri öldü diye, kendisi de burada (Oktay Kaynarca), arkasından mevlit okunan bir toplumda yaşıyoruz." şeklinde konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Papua Yeni Gine'de 7.6 büyüklüğünde deprem sonrası Tsunami uyarısı yapıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Deprem bölgesinde 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildi. Haluk Levent, Depremzedeler için Konser Verecek MasterChef Somer Chief'in aşk için evliliğini bitiren sakalsız fotoğrafı olay oldu.