Anasayfa
02 Haziran 2022 ( 14 izlenme )
Reklamlar

Sivrisineklerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Culicidae familyasına ait ve Diptych grubuna ait olan sivrisinekler genellikle uzun, ince bacaklara ve büyük dillere sahiptir.  Çok sıcak yaz aylarında ortaya çıkan sivrisinekler hem can sıkıcı hem de ısırdıkları takdirde birçok hastalığa neden olabiliyor.  Mutfakta açık bırakılan bulaşıkların üzerine kan emen sivrisinekler, sağlıksız durumlar yaratabilir.  

Aynı zamanda uyurken sivrisineklerin çıkardığı sesler bazen çok can sıkıcı olabiliyor.  Sinekler vücudun belirli kısımlarını ısırdığında herkes aynı şekilde tepki vermez.  Bazen delinme yerinde çok az kızarıklık olur, bazen de şişlik ve iltihap olur.  Sinekleri kovmak için birkaç kimyasal ürün var. 

 Bu ürünlerdeki kimyasallar hem cilde uygulandığında hem de solunduğunda çevredeki insanlara zarar verebilir.  Bu yüzden evde nasıl kolayca doğal sineklik yapabileceğinizi araştırdık.  Detaylar burada:

 DOĞAL SİNEK KORUYUCU NASIL YAPILIR?

  Vücut tarafından salgılanan bazı maddeler sivrisinekleri kovmada etkilidir.  Sivrisinekler için sinek kovucu losyon yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli şey losyonun içerisine sinekleri rahatsız eden kokular koymaktır.
 DOĞAL Sivrisinek Kovucu TARİF

 1. YÖNTEM

  Önce boş bir sinek kovucu sprey şişesi hazırlayın.
  Sprey şişesini suyla doldurun.
  Daha sonra evde bulunan yaklaşık 50 damla aromatik yağı (yukarıdakilerden herhangi biri olabilir) sprey şişesine ekleyin.
  Ardından şişeyi kapatın ve iyice çalkalayın.
  Bir süre bekledikten sonra spreyleyip evin her yerinde kullanabilirsiniz.  Bu şekilde sineklerden kurtulabilirsiniz.  Dilerseniz cildinize de püskürtebilirsiniz.  Aynı zamanda karışımı hazırlarken birden fazla aromatik yağ kullanabilirsiniz.

 2. YÖNTEM

 Sivrisinekleri kovmanın bir başka etkili yolu da karanfildir.
 Bir limonu ortadan ikiye kesin ve limonun üzerine 2025 karanfil koyun.
 Yerleştirdikten sonra odanızın bir tarafına yerleştirin.  Yaydığı koku nedeniyle sivrisineklerin gelmesini engelleyecektir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AB ile ABD'den besin savaşı hazırlığı Enflasyona dikkat etmek gerek çağrısı Önce Erdoğan'a teşekkür etti, sonra yerden yere vurdu! Akşener'den Togg çıkışı gündeme oturdu Damadın düğünde yayınladığı video gelini ağlattı, davetliler dondu kaldı!