Anasayfa
11 Mayıs 2022 ( 19 izlenme )
Reklamlar

Tren Rayında Tüyleri Ürperten Olay

Tren Rayında Tüyleri Ürperten Olay

Tren rayları her zaman tehlikelidir. Raylardaki kazalar seyrek yaşansa da sonuçları ağır oluyor. Özellikle çocukların boş arazi olarak gördüğü ve içinde oynamaya bayıldığı bu alanlar en riskli alanların başında. Bir örneği de İstanbul’daki tarihi Haydarpaşa garı… tarihi gar terkedilmiş durumda raylardan genellikle tren sesleri duyulmuyor. Bu yüzden çocuk ve gençlerin gizemli olarak görüp de gitmeleri olası tren gelişinde kaçınılmaz sona götürmüş oluyor. 

Bu yüzden; çocuklara ve gençlere buradan bir tavsiye vermek isterim. Raylar ve terkedilmiş trenler gidilmesi görünse de gidilmesi tehlikeli yerlerden. Gizem oyunları bu merakı karşılıyor gençler. Hızlıca geçilmesi tavsiye etmekteyim. Raylardaki herhangibi bir dikkatsizlik ölümcül kazalara yol açar.  Tren rayları gençlerin son günlerdeki ıssız yerlere merakını karşılasa da asla şaka yapılmaması gereken yerlerde ilk sıradadır. Nitekim geçtiğimiz günlerde Diyarbakır ilçesindeki etrafı çitlerle çevrilmiş tren raylarının bulunduğu bölgede korkunç bir kaza gerçekleşti. Dikkatsizlik sonucu rayların üstüne düştüğü tahmin edilen 27 yaşındaki Recep Alak isimli kimlikle beraber cansız beden bulundu. Başı gövdesinden ayrılarak korkunç bir şekilde can veren Recep Alak’ın cansız bedeni yapılan incelemelerden sonra adli tıp kurumuna götürüldü. Yapılan incelemeler sırasında yeni bir kazanın önüne geçildi. 

İncelemeler sırasında dikkatli olan ekipler tarafından gelmekte olan tren ise durduruldu. Bu olayla ilgili şüphelenen ekipler konuyla ilgili soruşturma başlattı. Recep Alak’ın ölümün şühpe uyandırmasının sebebi ise ölüm şekli. Dedektifliğe merakı olanlar için zihinlerinde deli sorular uyanmaya başlamıştır bile… Bizde bir dedektifliği denersek; Raylarda sıkça görülen kazalar, insanların kaymaları veya başka sebepten dolayı düşerek kafasını çarpması sonucu ölüm oluşabiliyor. 

Bir başka ihtimal de aktif tren rayı olması ve dikkatsizlikle birlikte yanlış zamanda tren rayına düşmesi. Recep Alak’ın ölüm şekline bakılırsa ikincisi daha muhtemel gözüküyor. Belki de televizyonlardaki filmlerde bu kadarı fazla dediğimiz kurgulara benzer bir cinayet kurbanıdır. Her şeyden önce acı düştüğü yeri yakıyor. Ailesi ve çevresi için çok zor durum. Buradan Recep Alak’a Allahtan rahmet; yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Müge Anlı'nın canlı yayınında ortalık karıştı! Kızgın yaşlı kadın öfkesini kustu: Kalkarsam ümüğünü sıkarım Bergüzar Korel kızının 1. yaş gününü kutladı ve doğum anlarını paylaştı. Karpuzun faydaları nelerdir? Sen Doğru Ol, Kem Belasını Bulur