Anasayfa
01 Aralık 2022 ( 3 izlenme )
Reklamlar

Türk halkına hakaret etmekten dolayı yargılanan İlyas Salman'a beraat kararı çıktı.

Türk halkına hakaret etmekten dolayı yargılanan İlyas Salman'a beraat kararı çıktı.

Sosyal medya hesabından Türk milleti hakkında aşağılayıcı sözler söylediği gerekçesi ile hakkında düzenlenen iddianame ile 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılan oyuncu İlyas Salman'a beraat kararı çıktı.

Sosyal medya hesabında Türk milleti aleyhine hakaret içeren sözler kullandığı iddiasıyla 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan oyuncu İlyas Salman'ın davası bugün görüldü. 54. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya İlyas Salman katılmazken, avukatı hazır halde mahkemede bulundu.

HAPİS CEZASI İSTENİYORDU
Son duruşmanın esasına ilişkin mütalaasını açıklayan savcı, sanıkların Türk milletine "aptal millet" dediği için İlyas Salman'ın "Türk milletini alenen aşağılama" suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.
BERAAT KARARI ÇIKTI
İlyas Salman'ın yer almadığı mahkeme de avukatı onun yerine savunma verdi. Savunmasında;  "Müvekkilimin açıklamaları düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilmelidir. İfadeleri diğer vatandaşlara göre daha sert olabilir. Kendisi sevilen bir sanatçıdır. Beraatını talep ederiz" diyerek savundu.

Mahkeme kararını açıklarken, 'Türk milletini alenen aşağılama' suçunun unsurlarının oluşmadığını belirterek, İlyas Salman'ın beraatine karar verdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hasan Can Kaya, Hadise'yle aşk yaşadığını yalanladı Hong Kong'a Çin destekli yönetici Karayollarında hız limitleri artırıldı, işte yeni liste Kilo nasıl verilir?