Anasayfa
02 Ekim 2022 ( 6 izlenme )
Reklamlar

Yunanistan'da: "Türk halkı dost mu düşman mı?" anket yapıldı, sonuç oldukça şaşırtıcı

Yunanistan'da: "Türk halkı dost mu düşman mı?" anket yapıldı, sonuç oldukça şaşırtıcı

AnkaraAtina hattında son dönemde tansiyon yükselirken, Yunanistan'da yapılan ankette vatandaşlara "Türkler dost mu düşman mı?" diye soru soruldu. Bu soruya yanıt verenlerin yüzde 68'i Türkleri "dost" olarak gördüklerini belirtti.

Son dönemde karşılıklı açıklamalarla TürkiyeYunanistan ilişkilerinde tansiyon yükselirken, iki ülke halkları birbirini "düşman" olarak görmediklerini bir kez daha kanıtladı.

YÜZDE 68'İ TÜRKLERİ DOST OLARAK GÖRÜYOR
Yunanistan'daki son politic.gr anketinde "Türkler dost mu düşman mı?" soru soruldu. Buna göre Rumların yüzde 68'i Türkleri "dost" olarak gördüğünü, yüzde 19'u Türkleri düşman olarak gördüğünü ve yüzde 13'ü çekimser kaldığını söyledi.

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI DA SORULDU
Ankette Yunanlılara Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Atina hükümetine yönelik söylemleri de soruldu. Buna göre kamuoyunun yüzde 43,3'ü Erdoğan'ın Başbakan Kiriakos Miçotakis'e yaptığı açıklamaların başbakanın ülkedeki itibarını zedelemediğini, aksine faydalı olduğunu savundu. Öte yandan ankete katılanların yüzde 22,6'sı Erdoğan'ın söyleminin Miçotakis için bir ayıp olduğu görüşünde.

SEÇİM ÖNCESİ DİKKAT ÇEKEN SONUÇLAR
Politic.gr tarafından yapılan ankette, Yunanistan'da yaklaşan seçimler öncesinde halka oy verecekleri parti de soruldu. Buna göre Başbakan Kiriakos Miçotakis'in Yeni Demokrasi partisi ile eski Başbakan Aleksis Çipras'ın SYRIZA'sı arasındaki farkın 8,3 puana kadar gerilemesi dikkat çekti. Buna göre, yapılan ankette, Yeni Demokrasi yüzde 32,3 oranında oy alırken, SYRIZA yüzde 24'te kaldı. Ankete göre, Yunanistan Başbakanı Miçotakis yüzde 46,6 oyla en popüler siyasi lider olmaya devam ederken, eski Başbakan Çipras oyların sadece yüzde 26'sını alabildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

VAKTİNDE KILINMAYAN NAMAZ KOMUTAN CEZA YAZARKEN KİM OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE CEZAYI KENDİ ÖDEYİP, ELİNİ ÖPTÜ… Cihangir Ceyhan, karın kaslarıyla adete şov yaptı. Teröristlere Ceza Kesildi