Anasayfa
11 Eylül 2022 ( 2 izlenme )
Reklamlar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan, biri annesi diğeri teyzesi olmak üzere iki kadının evlat edinildiği iddialarına yanıt geldi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan, biri annesi diğeri teyzesi olmak üzere iki kadının evlat edinildiği iddialarına yanıt geldi.

Olayla ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı. Açıklamada, kadınlardan birinin bebeğin annesi, diğerinin de halası olduğu ve evlat edinme durumunun bulunmadığı belirtildi.

Son günlerde sosyal medyada boy gösteren 2 kadının, bir bebeğe anne ve babalık yaparak bakım ve evlat edinme görevini üstlendiği iddia edildi. Bebekle fotoğrafını paylaşan kadınlar, "Artık 3 kişilik bir aileyiz hoş geldin" yorumuyla kafaları karıştırdı. Olayın yayılmasının ardından sosyal medya kullanıcıları duruma tepki gösterdi.


BAKANLIK AÇIKLAMASI
Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi, anne ve baba rolünü üstlenerek bir bebeğe bakan iki kadın hakkında sosyal medya paylaşımları üzerinden açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, paylaşımı paylaşan kadınların kimlik ve adres bilgilerinin Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'ndan istendiği belirtildi.

"BİRİ ANNESİ DİĞERİ HALASI"
Kişilerin, inceleme yapılmak üzere gidilen kayıtlı ikametlerinde olmadıklarının görüldüğü, bunun üzerine paylaşımı yapan kadınların geçici adreslerine gidildiği ve Yeliz Günay ile görüşüldüğü vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yapılan görüşmede, Yeliz Günay paylaşıma konu olan bebeğin kendi öz çocuğu olduğunu, babasının ise Kaan Güler isimli bir erkek olduğunu belirtmiştir. Paylaşımlarda yer alan diğer kadının Kaan Güler'in kardeşi yani bebeğin halası Nuray Güler olduğunu ve Nuray Güler ile aynı zamanda iş arkadaşı olduklarını ifade etmiştir. Anne Yeliz Günay, bebeğin babası Kaan Güler'in resmi olarak bir başkasıyla evli bulunduğunu ancak evlilik dışı birlikteliklerinden doğan çocuğuna da soy ismini verdiğini ve bebeğin bakımını iki ailenin birlikte yaptığını söylemiştir. Daha önce yapılan paylaşımlarda iddia edildiği gibi olayda herhangi bir evlat edinme durumu söz konusu değildir. Ailenin 12 aylık öz bebeği hakkında detaylı inceleme yapılacaktır. Bebeğin zihinsel, bilişsel ve fiziksel gelişimi Bakanlığımız için aslolandır."

"İŞİMİZİ YAPIYORUZ"
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, söz konusu açıklamanın ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bu konularda dedikodu içeren bilgilerle, Bakanlıkları itham etmek yerine, kendi işinizi yapmanız daha yerinde bir davranış olur. Zira biz işimizi yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TPAO, Manisa'da bir bahçedeki kuyudan akan petrole benzer siyah sıvıdan numune aldı AK Partili Ömer Çelik'ten CHP liderine tepki geldi! Ağız Kokusu Nasıl Geçer? En Faydalı Çözümle Mardin'de kazanın olduğu bölgeye birde freni patlayan tır daldı: 16 ölü, 29 yaralı, 8'i ağır