Anasayfa
24 Nisan 2024 ( 13 izlenme )
Reklamlar

Gülten Kaya'dan "Ahmet'in Türküsü" filmine tepki: Çöküşteki kariyerlerini kurmaya çalışan kurnaz tüccarlar

Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya Hayaloğlu, 1 Mart'ta vizyona girecek olan "Ahmet'in Türküsü" filmine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kaya, filmi sanatçıya ve sevenlerine yapılmış saygısızlık olarak değerlendirdiğini belirterek, "Ahmet Kaya'nın kısacık ömrünün ağır ve hazin hikayesini barbarca araçsallaştıranlar, çöküşteki kariyerlerini Ahmet Kaya ismi üzerinden yeniden kurmaya çalışan kurnaz tüccarlardır" ifadelerini kullandı.

Gülten Kaya Hayaloğlu, "Ahmet'in Türküsü" filminin gösterime girmemesi için yasal işlemleri başlattıklarını duyurdu. Ayrıca, filmin Ahmet Kaya'nın anısına ve değerlerine saygısızlık olduğunu vurgulayarak, "Sevenlerini, sanatçının sesini ve herhangi bir eserini içerisinde barındırmayan ya da hayatına dair herhangi bir doğru bilgiyi kendileriyle buluşturamayacak olan bu 'kurmaca' kandırmacasına karşı dikkatli olmaları için uyarmak isteriz" dedi.

Kaya, Ahmet Kaya'nın gerçek değerlerini yok sayarak sadece ismi üzerinden maddi kazanç sağlamaya çalışanları eleştirirken, "Bu ticari sömürü araçlarına itibar etmeyiniz. Bir yaşamı bütünüyle algılayıp seyirciye öyle aktarmak gibi hakiki ve esas dertlerden uzak, arama motorlarından edinilmiş yanlış bilgi kırıntılarından senaryo üretebilecek kadar amatör olan ve sinema sektörünü giderek bayağılaştıran bu tüccarların ve ticaretlerinin miadı nihayet dolduğunda, muhakkak gerçek bir Ahmet Kaya filmi yapılacaktır ve o haberi de sizlerle ilk paylaşan yine bizler olacağız" şeklinde konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ünlü iş insanı İnan Kıraç, kızını evlatlıktan reddetti Burak Dakak ve Leyla Tanlar, önceki gün Nişantaşı'nda el ele görüntülendi. İkinci el araç pazarında bayram hareketliliği başladı Yeşim Salkım'ın "Yatak teri" diyerek yüklendiği Buket Aydın'dan cevap: Kişi kendinden bilir