Anasayfa
05 Eylül 2020 ( 13417 izlenme )
Reklamlar

VİRÜS 9 İLİMİZİ ESİR ALDI! İŞTE O İLLER!

Sosyal mesafenin korunamadığı ortamlar oldu. Bunun yansımasını da hemen gördük. Bu süreci aile bağlarının en sağlam olduğu gelenek ve göreneklerine en fazla bağlığı ile bilinen orta Anadolu ve güney doğu Anadolu bölgelerimizde daha fazla yaşadık.Hasta artışının olduğu iller arasında Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Siirt ve Şırnak var.

Tüm Türkiye'de yatak doluluk oranlarını izlemekteyiz.

Hasta yatak kapasitelerimizi değerlendirdiğimizde Batman'da yeni 4 bin. Batman'da yoğun bakım doluluk oranı yüzde 79, Diyarbakır'da ise yüzde 66. Şırnak'da ise yoğun bakım doluluk oranı yüzde 58.

Yoğun bakım yarak sayısı 113 idi ayrıca 103 yatak ilavesi ile kapasitemizi arttırmış olacağız.

Diyarbakır yoğun bakım yatak sayımıza 106 yatak ilavesi ile kapasitemizi 520 yatağa çıkarmış olacağız.

Mardin'deki yoğun bakım sayısını kapasitemizi 182 yatağa çıkarmış olacağız.

Siirt ilimizde kapasitemizi yoğun bakın yatak sayımızı 83 yatağa çıkarmış olacağız.

Şanlıurfa'da 110 yatak ilavesi ile 710 yatağa çıkarmış olacağız.

Türkiye genellinde ise yatak doluluk oranımız şu an yüzde 51 yoğun bakım doluk oranımız yüzde 68 solunum cihazı doluluk oranımız ise yüzde 31.

Temaslı taraması bu salgınla mücadelemizde hayati öneme sahip. Önceliğimiz hasta artış sayısını durdurmak. Bu dönemde aile ziyaretlerinin ertelenmesi gerekiyor. Aksi halde tedbirler bir süre sonra yetersi kalabilir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

UZMANLARDAN KRİTİK UYARI ; Efsane Emniyet Müdürü Unutulmadın K-LOZETE SİRKE DÖKTÜ. S-İFONU ÇEKİNCE NE OLDUĞUNA İ-NANAMAYACAKSINIZ Doğal İnsülin Bulundu ( 7 Gün Boyunca Kaynatıp Suyunu İçin )